تعمیر جاروشارژی بوش

تعمیر جاروشارژی بوش در کیان سرویس


با پیشرفت روز افزون در طراحی و تولید وسایل برقی از جمله وسایل نظافت که می توان به جاروشارژی اشاره کرد، در حال حاضر جای این جاروهای کیسه ای پر سر و صدا را انواع جاروشارژیها پر کرده اند. جاروشارژی امروزه تبدیل به یکی از وسایل الکترونیکی مدرن شده است که کار نظافت را بسیار آسان نموده، چرا که در هنگام استفاده نیاز به برق ندارد و معمولا از قبل باتری آن را شارژ کردیم، سهولت در استفاده از آن و سرعت بخشیدن به کار این وسیله پر استفاده و کار راه انداز را محبوب کرده است.

در مواقعی که نیاز فوری و کوتاه مدت به جارو داریم، کاربرد های زیادی دارد که در صورت خرابی حسابی دست ما را در پوست گردو قرار خواهد داد. اگر شما هم از جاروشارژی زیاد استفاده می کنید و یا  قصد خرید آن را دارید، اگر برد جاروشارژی شما به مشکل برخورده ، نیاز به تعویض باتری جاروشارژی و … دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

مزایای استفاده از جاروشارژی

عدم نیاز به اتصال به برق شهری.

وزن سبک و استفاده آسان.

قدرت مکش مناسب به همراه قدرت مانور بالا.

توانایی تمیز کردن سطوحی که تمیز کردن آن با جاروبرقی چالش برانگیز است. مثل (داخل کشو و کابینت ها ، داخل یخچال و سطوح مختلف دیوار و کنج سقف و …)

-همانطور که می دانیم این جاروها با باتری کار می کنند و از مهمترین ویژگی های بارز جاروشارژی بدون سیم بودن آن ها می باشد. تا زمانی که باتری دستگاه شارژ داشته باشد به صورت مداوم کار می کند و در صورت تمام شدن باتری، قدرت مکش خود را از دست داده و باید برای شارژ به برق متصل شود. پس در هنگام خرید به عمر باتری و قدرت مکش و زمان نگهداری شارژ دقت کنیم.

– از دیگر ویژگی جاروهای شارژی می توان به سبک بودن و استفاده آسان از آنها اشاره کرد به گونه ای که چون نیاز به اتصال به پریز های برق را ندارند به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد و محیط های مختلف خانه را بدون دردسر تمیز کرد.

جاروشارژی ها انواع مختلف دارند : جاروشارژی های دستی یا پارویی ، جاروشارژی های دو منظوره (قابلیت مکش آب)، جاروشارژی هوشمند

جاروشارژی دستی :

این مدل بیشتر برای تمیز کردن گوشه های محیط و تمیز کردن مبلمان ، داخل خودرو، داخل کشو ها و … کاربرد خوبی دارند و باید در نظر داشت چون دستی هستند برای تمیز کردن کل خانه مناسب نمی باشند . برای استفاده صحیح از این جارو ها باید حتما در محیط های بدون رطوبت نگه داری شوند و بعد از 20 دقیقه استفاده حتما آن را خاموش نموده و بعد از زمانی استراحت مجدد آن را روشن کنید و به کار خود ادامه دهید. محفظه جارو و فیلتر آن بعد از استفاده کاملا تمیز شود تا به موتور دستگاه آسیبی وارد نشود.

جاروشارژی پارویی :

تقریبا این جاروها جایگزین جاروبرقی ها شده اند که در زمانی که لازم نیست کل خانه تمیز شود خیلی سریع و راحت مورد استفاده قرار می گیرند در استفاده از این جاروها نیز بهتر است به صورت پیوسته استفاده نشود و بعد از 20 دقیقه استفاده حتما آن را خاموش کرده و استراحتی به جارو بدهیم تا عمر دستگاه ما بیشتر شود .

جارو های دو منظوره:

با بررسی جاروهای شارژی دو منظوره، کارکرد آن مشابه با کارکرد دو مدل قبلی است با این تفاوت که قابلیت مکش هم خاک و هم آب را دارد . توصیه می شود با محفظه و فیلتر تمیز از دستگاه استفاده کنید تا قدرت مکندگی و افزایش عمر آن تضمین شود.

قطعات تشکیل دهنده جاروشارژی :

موتور

برد

باتری

فیلتر

پایه شارژ

بدنه

برس جارو

خرابی های جاروشارژی :

جاروشارژی خاموش شده و دیگر روشن نمیشود.

جاروشارژی در حین کار کردن به صورت خود به خود خاموش می شود.

ولوم های تنظیم قدرت و مکش جاروشارژی کار نمی کند.

قدرت مکش جاروشارژی کم شده است. کلیک کنید

جاروشارژی خاموش نمی شود !

از داخل بدنه جاروشارژی بوی داغی یا سوختگی و دود می آید.

داخل جاروشارژی جرقه می زند! اینجا کلیک کنید.

صدای زیاد و غیر نرمال جاروشارژی.

لرزش زیاد و غیر نرمال هنگام کار با جاروشارژی.

گرم شدن بیش از حد جاروشارژی هنگام استفاده از آن.

اگر با هر کدام از این مشکلات روبرو شدید، در صورت عدم اعتنا و کارکردن با جاروشارژی به موتور جاروشارژی شما آسیب جدی وارد می شود، پس لطفا حتما ابتدا جارو را خاموش کرده و حدالامکان با آن کار نکنید و با متخصصین تعمیر لوازم خانگی کیان سرویس تماس بگیرید.

البته شاید هر کدام از این دلایل ناشی از دلایل ساده دیگر مانند پر شدن مخزن جارو ، شل شدن باتری از جای اصلی خود، گرفتگی لوله مکش ، کثیف شدن یا معیوب شدن غلتک ، عدم شارژدهی مناسب باتری و …. نیز رخ بدهد تست و تشخیص نشانه های خرابی برد جاروشارژی گاهی ساده و گاهی پیچیده است  ولی مطمئنا راه تشخیص منشا مشکلات جاروشارژی تست برد جارو با دستگاه های مخصوص و تعمیر آن در صورت نیاز می باشد که به همین دلیل باید از تعمیرکاران مجاز و مجرب مشورت بگیریم.

بنابراین اگر مشکلاتی که در بالا ذکر شد برای جاروشارژی شما پیش آمد بهتر است ابتدا با خاموش کردن جارو و سپس چک کردن مخزن و تمیز کردن آن ، چک کردن محل قرار گرفتن باتری و دوباره جای دادن آن ،  تمیز کردن غلتک و برس جارو و همچنین لوله مکش آن و این چنین کارها خودتان تا حدی مشکلات پیش پا افتاده جارو را حل کنید ولی اگر مشکلات ادامه داشت پیشنهاد ما این است که کار را به کاردان بسپارید و با متخصصین کیان سرویس در تماس باشید .

پروانه جاروشارژی

پروانه جارو شارژی یک قطعه دوار است که در داخل جاروشارژی قرار دارد و برای ایجاد جریان هوا و جذب ذرات گرد و غبار به کار می رود. این قطعه از یک مرکز پایین و بریدگی هایی که به شکل بال ها می باشد تشکیل شده است. هنگامی که موتور جارو روشن می شود، پروانه با سرعت دوران شروع به گردش می کند و هوا را به داخل جاروبرقی می کشاند. گردو غبار نیز به همراه جریان هوا وارد جاروبرقی می شود و درون مخزن جمع می شود. در واقع پروانه جاروشارژی به عنوان یک فیلتر برای جذب ذرات گرد و غبار استفاده می شود و برای بهبود کارایی جارو، باید منظما پاک شود یا تعویض شود.

چه زمانی پروانه جاروشارژی باید تعویض شود؟

پروانه جاروشارژی یکی از قطعات مهم دستگاه است که باید به صورت منظم بررسی و در صورت نیاز تعویض شود. برای آن که زمان تعویض یا تمیز کردن پروانه را بسنجید بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

کاهش عملکرد جارو شارژی : اگر جاروبرقی شما برای جذب گرد و غبار به شکل معمول عمل نمی کند، ممکن است پروانه جاروشارژی کثیف یا خراب شده باشد.

بوی نامطبوع: اگر بویی نامطبوع از جاروبرقی شما حس کردید، ممکن است پروانه جاروشارژی کثیف یا خراب شده باشد.

ظاهر پروانه: اگر پروانه جاروشارژی شما خراب یا شکسته است ، باید تعویض شود.

چگونه پروانه جاروشارژی را پاک کنیم؟

برای پاک کردن پروانه جاروشارژی، مراحل زیر را دنبال کنید:

1- ابتدا جارو را خاموش کرده و سیم برق را از پریز خارج کنید.

2- مخزن گردو غبار را از جاروبرقی جدا کنید و پروانه را از داخل آن خارج کنید.برخی پروانه ها قابل جدا شدن هستند و برخی دیگر به صورت یک قطعه با بدنه جارو متصل هستند.

3- پروانه را با دستکش یا برس نرم تمیز کنید. می توانید از آب و مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید. هنگام تمیز کردن دقت کنید آن را خراب نکنید.

4- پس از پاک کردن ، پروانه را به محل خود بازگردانید و مخزن را به جای خود برگردانید.

5- جارو را روشن کرده و عملکرد آن را بررسی کنید.

توجه داشته باشید که برخی پروانه ها قابل شستشو نیستند و باید تعویض شوند. همچنین، پیشنهاد می شود که پروانه جاروشارژی را به طور منظم، بسته به شوایط استفاده، پاک کنید تا کارایی جارو را حفظ کنید.

نحوه تعمیر برد :

تعمیر برد جاروشارژی نیاز به تخصص و مهارت و همچنین شناخت خوب و مکفی از انواع برد های الکترونیکی، نحوه کارکرد بردها، اجزا تشکیل دهنده برد ، و مهمترین اصل چگونگی عیب یابی انواع برد دارد. تست و تعمیر و تعویض برد جاروشارژی نیازمند ابزار مخصوص و دقیق است که همکاران ما می توانند در کیان سرویس نمایندگی تعمیر جاروشارژی در تست و تعمیرات برد جاروشارژی به شما کمک کنند.

خدمات تعمیرات لوازم برقی آشپزخانه و منزل در کیان سرویس مرجع تخصصی تعمیرات با خدمات زیر انجام می شود :

– گارانتی اصالت قطعات
استفاده از قطعات با کیفیت
– گارانتی تعمیرات
60 روز ضمانت تعمیر
– سرعت در خدمات
انجام خدمات تعمیر و سرویس در کمترین زمان
– متخصصان با تجربه
سالها خدمت و تجربه صادقانه
– قیمت مناسب
تعرفه خدمات تعمیر مناسب
– پیک رایگان
مخصوص شرق تهران و یک طرفه رایگان برای دیگر مناطق تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *