تعمیر تخصصی اتوپرس

تعمیر تخصصی اتو بخار

تعمیر اتو مخزن دار

نمایندگی رسمی تعمیر اتو بخار

هزینه و خدمات تعمیر اتو پرس

تعمیرات اتو پرسنوع خدماتهزینه تعمیرات به تومانایراد دستگاه
تعویض دستهنوع دسته500.000 تا 700.000شکستگی دسته
اجرت200.000
تعویض برد تغذیهنوع برد500.000تا900.000خاموشی دستگاه
اجرت100.000
تعمیر بخار دهیتعویض پمپ500.000بخار نمی دهد
جرم گیر صفحه المنت500.000
تعویض صفحه المنتصفحه المنت400.000تا800.000گرم نمی شود
اجرت300.000
سرویس کلی 500.000 

برای تعمیر هر وسیله ای ابتدا باید آن وسیله و  قطعات تشکیل دهنده آن و کارایی هر کدام را بدانیم تا بتوانیم ابتدا عیب یابی کنیم و سپس به تعمیر آن بپردازیم. در این مقاله ما سعی داریم شما را یاری کنیم تا اگر اتوی شما دچار مشکل شده و نیاز به متخصص ندارد خودتان مشکل را رفع نمایید .

در مواقعی که موفق به تعمیر نشدید
پیشنهاد ما: خدمات تخصصی و فوری کیان سرویس
امکان ثبت سفارش سایت در 7 روز هفته (7 صبح تا 12 شب)

قطعات اتو

صفحه کف اتو کفی های سرامیکی از کفی های استیل بیشتر استفاده میشود زیرا مشکل چسبیدن به لباس رفع شده هم سبک تر می باشد.
المنت اتو المنت ها یک رشته سیم هستند که خاصیت داغ شدن دارند و میتوانند جریان الکتریکی بالا را تحمل کنند
ترموستات اتو وظیفه این قطعه رساندن دمای اتو به میزان تنظیم شدن و قطع فعالیت اتو پس از رسیدن دمای اتو به دمای تنظیم شده است.
بدنه اتو که واضح است و برای ظاهر دستگاه می باشد.
دکمه تنظیم دما شامل اسامی جنس های مختلف پارچه و همچنین اعدادی برای تنظیم درجه دمای اتو است.
مخزن آب به صورت یک مخزن کوچک درب دار در اتو تعبیه شده به منظور مرطوب کردن و ایجاد بخار در اتو کشی بهتر پارچه ها میباشد.

نکات امنیتی  در نگهداری اتو:

 • بعداز هربار استفاده از اتو به منظور خالی کردن آب داخل مخزن ، اتو را بصورتی که دریچه ی پر کننده به سمت پایین باشد نگهدارید تا آب داخل مخزن بطور کامل خالی شود .
 • در زمانی که سیم برق اتو آسیب دیده است به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و برای  تعمیر سیم اتو حتما اقدام کنید .
 • بهتر است برای جلوگیری از رسوبات از آب مقطر استفاده کنید .
 • توجه داشته باشید که قبل از خنک شدن اتو سیم آن را جمع نکنید و دور آن نپیچید .
 • برای جلوگیری از خراب شدن کف اتو از کشیدن و قرار دادن آن برروی زیپ و قلاب و سگک خودداری کنید .
 • به هیچ عنوان برای تمیز کردن اتو از آب استفاده نکنید برای انجام اینکار به وسیله یک دستمال مرطوب اتو را تمیز کنید .
تعمیر تخصصی اتو

خدمات مربوط به بخش تعمیر اتو

علت خراب شدن در اتوهای مختلف معمولا ثابت است. خرابی کابل یکی از رایج ترین دلایل کار نکردن اتو می باشد. می توانید در زیر نمونه خرابی های اتو ( اتوبخار ، اتو پرس ) را ملاحظه نمایید:
 • اتو روشن نمی شود
 • اتو گرم می کند ولی خوب بخار نمی دهد
 • اتو خیلی داغ می کند یا کم داغ می کند
 • اتصالی کابل
 • خرابی ترموستات

تمامی برندهای اتو در کیان سرویس تعمیر می شوند

بایترون – ژانومه –  رادکس – برینا – گراند – ویداس – دومنا – هاردسون – الکترا – سونیا – بوش  سامسونگ – بلک اندکر – تفال – فلر – فیلیپس – دلونگی – بکو – پارس خزر

راهکاری برای تمیز کردن اتوبخار :

برای شستشوی داخل اتو آن را تا نیمه از آب مناسب پر کنید، و بعد سرکه سفید به آن اضافه کنید تا جایی که به خط نشان پر شدن محفظه برسد. حالا اتوبخار را به مدت پانزده دقیقه با بالاترین درجه خود روشن بگذارید و بعد با بخار مخلوط آب و سرکه را خالی کنید. همین عملیات را بار دیگر اما با آب خالی انجام دهید. اکنون اتوبخار شما آماده استفاده است.

برای شستشوی صفحه خارجی اتوبخار نیز می توانید از همین محلول و با استفاده از یک گوش پاک کن تمامی منافذ داخلی اتو بخار را تمیز کنید. با وجود کارهایی که گفته شد همچنان امکان خرابی های فنی تر برای اتوبخار وجود دارد. شما می توانید هم اکنون با کیان سرویس تماس بگیرید و  از خدمات تخصصی ما در زمینه تعمیر اتو و همچنین تعویض کف اتو بخار بهره مند شوید.

فرقی نمی کند اتوی شما از چه نوعی باشد  کیان سرویس متخصص تعمیر انواع اتو بخار ، اتو پرس ، اتو مخزن دار با برند های متنوع بازار  می باشد.

حمل و نقل رایگان

کیان سرویس خدمات رایگان حمل و نقل در جنوب و شرق تهران، همچنین  سرویس یکطرفه برای مشتریان شمال و غرب تهران را فراهم نموده است
اتو بخار

رایج ترین مشکلاتی که در تعمیر اتو پرس به وجود می آید:

. بوق زدن اتو پرس

این خطا مربوط به برد الکترونیکی اتوپرس بوده که در صورت عدم استفاده طولانی مدت از اتوپرس به وجود می آید. با وجود این خطا اتوپرس گرم نشده و بخار نمی کند بنابراین شما امکان استفاده از اتو پرس را ندارید.

راه حل:برای جلوگیری از این مشکل سعی کنید هر هفته حداقل یکبار از اتوپرس خود استفاده کرده تا سیستم برد الکترونیکی اتوپرس و همچنین سیستم بخار آن تقویت شده و دچار اختلال نگردد. اما اگر این مشکل پیش آمد جهت سرویس اتوپرس حتما به متخصصین کیان سرویس مراجعه کنید.

. داغ نشدن اتو پرس

از دیگر مشکلاتی که برای اتوپرس ها پیش می آید داغ نشدن اتوپرس می باشد که ناشی از چند عامل می باشد از جمله این عوامل مشکل در پریز یا دوشاخه اتو و یا تنظیم نادرست دما می باشد.

راه حل :  این مشکل ابتدا پریز برق یا دوشاخه اتوپرس را چک کنید همچنین اگر از مبدل استفاده می کنید آن را تست کنید. قدم بعدی تنظیم دمای اتوپرس می باشد که با انتخاب دمای مناسب اتوپرس شروع به گرم شدن می کند.

نکته ای که در خصوص این موضوع باید ذکر شود استفاده برای اولین بار از اتوپرس می باشد که در این موقع احتمال دارد بعد از روشن کردن و تنظیم دما اتوپرس داغ نشود. علت این موضوع این است که آب هنوز از مخزن به فیلتر نرسیده و باید مدت زمانی جهت داغ شدن صبر کنید.

. روشن نشدن اتو پرس

اگر اتوپرس شما روشن نشود برای عیب¬یابی اتوپرس، باید از بررسی سیم برق شروع کنید. شاید سیم اتوپرس آسیب، پارگی و زنگ زدگی داشته باشد. مرحله دوم مربوط به چک کردن منبع تغذیه یا پریز برق است.

راه حل: جهت سرویس اتوپرس در صورت پارگی یا خراشیدگی باید سیم تعویض گردد. برای تست منبع جریان برق کافیست از فازمتر کمک بگیرید یا یک وسیله دیگر را به دوشاخه برق وصل کنید.

. بوی بد لباس:

اگر بعد از اتو کردن لباس ها، بوی بدی از آنها بیاید مربوط به آب مانده در مخزن اتو می باشد. ماندن آب به مدت طولانی در مخزن باید ایجاد رسوب و همچنین بوی ماندگی خواهد شد.

راه حل: برای اینکه لباس هایتان پس از اتو بو نگیرد پس از هربار استفاده از اتوپرس مخزن آن را خالی کنید. علاوه بر این از آب شیر و یا آب معدنی استفاده نکنید زیرا آب شیر دارای املاح است که منجر به رسوب می شود که در هربار سوختن بوی بدی به اتو خواهد داد.

بخار ندادن اتو پرس:

اگر اتوپرس شما داغ شد ولی بخار نکرد دو دلیل اصلی میتواند داشته باشد دلیل اول تنظیمات نادرست درجه حرارت و دلیل دوم کم بودن میزان آب در مخزن می­باشد.

راه حل: در هنگام عیب یابی اتوپرس در این مرحله تنظیمات درجه حرارت اتو را چک کرده و با توجه به نوع پارچه درجه مناسبی را انتخاب کنید. قبل از شروع به کار حتما میزان آب موجود در مخزن را چک کنید.

لک شدن لباس با اتو پرس :

اگر بعد از اتو متوجه لکه روی لباس خود شدید، باید بدانید که روکش دستگاه کثیف بوده است. زیرا این کثیفی‌ها به راحتی با بخار و گرما به لباس شما منتقل خواهند شد.

راه حل:برای رفع این مشکل باید، پارچه و ابر اتو پرس را تعویض کنید.

پارچه جمع می شود:

از مشکلات اتو پرس جمع شدن پارچه در حین کار است. دلیل این است که درجه حرارت انتخابی با پارچه شما مناسب نمی­باشد. دلیل دیگر ممکن است خرابی ابر کفی اتو باشد.

راه حل: برای حل این موضوع بهتر است درجه انتخابی اتوپرس را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید. برای سرویس اتوپرس در این شرایط  درصورت خرابی ابر آن را تعویض کنید.

پس دادن آب زرد روی لباس :

استفاده از آب شهر باعث به وجود آمدن سولفات فلز شده و به همین علت آب زرد روی لباس پس می‌دهد. البته از دلایل دیگر آن می‌تواند کثیف بودن صفحه بالایی اتو باشد. برای تمیز کردن آن هنگامی ‌که اتوپرس را روشن کرده اید و داغ است مایع شیشه شور را به صفحه­ی آن اسپری کرده و با یک دستمال، تمیز کنید.

پریدن فیوز هنگام روشن کردن اتوپرس:

ممکن است به هنگام اتصال اتو به برق، فیوز بپرد.

راه حل:برای این که این ایراد را عیب‌ یابی کنید باید سیم‌ های داخلی دستگاه و بدنه داخلی دستگاه را چک کنید .البته به جز این مورد وجود اتصال کوتاه در سیم­‌های مربوط به قسمت المنت اتوپرس نیز می­تواند منجر به اتصالی در مدار برق خانه و پریدن فیوز شود.

نکاتی که باعث جلوگیری از سرویس اتو پرس می شود

۱- برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه همیشه از آب مقطر استفاده کنید

۲- درصورت رسوب گرفتگی اتوپرس و کاهش کارایی محفظه‌های بخار ، برای تعمیر و سرویس اتوپرس اقدام کنید.

۳- جهت جلوگیری از برق افتادن لباس‌ها در هنگام اتوکشی همیشه از روکش‌های اورجینال و نسوز استفاده کنید.

۴- برای استفاده راحت و ایمن از اتوپرس استفاده از پایه اتوپرس استفاده پیشنهاد می­شود زیرا استفاده دستگاه با پایه راحت‌تر می‌باشد.

۵- ضربه فیزیکی به اتوپرس باعث آسیب دیدن آن شده بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه، اتوپرس را درجای امن و مناسبی قرار دهید

۶- ضربه فیزیکی به دسته‌ی اتوپرس ممکن است باعث شکستن دسته شود که در این صورت نیاز است که  برای تعمیر اتوپرس اقدام کنید زیرا با وجود دسته‌ی شکسته انجام کار با اتو پرس امکان‌پذیر نمی‌باشد.

۷- باتوجه به تعداد دفعات استفاده و یا میزان سختی آب هر ۶ ماه  بهتر است فیلتر را تعویض کنید.

۸-برای تمیز کردن صفحه‌ی دستگاه از پارچه‌ی مرطوب استفاده کنید.

۹- به این نکته دقت کنید که در هنگام جابه‌جایی اتوپرس با قفل‌کردن دسته‌ی اتوپرس می‌توانید به‌راحتی آن را جابه‌جا کنید و همچنین این قفل برای افرادی که بچه‌ی کوچک دارند بسیار ضروری است

۱۰- دستگاه هایی که با بخار سرد و کار دارند بهتر است هفته ای یکبار مورد استفاده قرار گیرند

۱۱- استفاده از آب مقطر برای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه و جلوگیری از خرابی پمپ

۱۲- بعد از خنک شدن دستگاه کفه ها را روی هم قرار دهید.

معرفی قطعات اتو پرس خانگی

در این قسمت از مقاله­ ی آموزش تعمیرات اتو پرس قطعاتی که در ساختمان این دستگاه به کار رفته ­اند را  توضیح داده­ایم .­آشنایی با این قطعات و نقش آن­ها در دستگاه کمک می­کند تا دستگاه را عیب­ یابی نمایید.

المنت اتو پرس:

نقش تولید کننده حرارت را دارد. هنگامی که تنظیمات دستگاه انجام میشود، مطابق تنظیمات، المنت شروع به گرم شدن کرده و حرارت لازم برای اتوکشی لباسها را فراهم میکند. درتعمیر اتوپرس اگر المنت دچار مشکل باشد باید تعویض کرد این قطعه قابل تعویض نیست.

بویلر اتو پرس:

محفظه یا مخزنی است که در آن آب گرم می­شود و به نقطه جوش میرسد. با این کار گرما و بخار لازم برای اتو کردن لباسها فراهم می­شود. در تعمیر اتو پرس این محفظه چک می­­شود.

ترموستات :

ترموستات در اتو پرس نقش تنظیم کننده دما را دارد. این قطعه با کنترل دما، از بالا رفتن حرارت دستگاه به صورت غیر عادی جلوگیری می­کند. در تعمیر اتوپرس اگر ترموستات دچار مشکل شد می­توان آن را تعمیر کرد.

دسته اتو پرس:

دسته­ی اتو پرس به عنوان پرس­کننده در اتوپرس می­باشد. زیرا هنگام بستن دسته فشار روی لباس افزایش یافته و لباس­ها پرس می­شوند. گاهی اوقات بر اثر ضربه یا جابجایی دسته می­شکند که برای تعمیر آن باید دسته تعویض گردد.

صفحه کلید :

بر روی اتو پرس صفحه کلیدی وجود دارد که حاوی تعدادی کلید می­باشد. با استفاده از این کلیدها می­توان نوع و جنس لباس و میزان حرارت لازم برای اتوکشی آنها را تنظیم کرد.

کلید پاور :

این کلید برای خاموش/ روشن کردن دستگاه به کار می­رود.

فیلتر اتو پرس:

فیلتری برای ممانعت از ورود رسوب و جرم به محفظه بخار دستگاه در ساختمان این دستگاه بکارگیری شده است؛ برای حل مشکل رسوب گرفتگی و در بحث تعمیر اتوپرس مربوط به این قسمت معمولا فیلتر تعویض می­گردد.

مخزن آب اتو پرس:

به منظور تولید بخار در دستگاه، نیاز به آّب می­باشد که این آب در مخزنی که برای اینکار در نظر گرفته شده است ریخته می­شود. اگر اتوپرس نشتی آب داشته باشد یا درب مخزن به خوبی بسته نشود این مخزن نیاز به بررسی و رفع ایراد دارد که در صورت عدم امکان برای تعمیر بایستی تعویض می شود.

کفی اتو پرس:

کفی این دستگاه باید از مواد اولیه مرغوب ساخته شده و کیفیت این قطعه به دلیل این است که بر روی لباسها خط نیاندازد. کفی اتو پرس قابل تعویض می باشد که می توانید از کیان سرویس یاری بخواهید.

تعمیر انواع برند های اتو پرس ، اتو بخار ، اتو مخزن دار در تهران را توسط تکنسین متخصص کیان سرویس در کمترین زمان و همراه با خدمات دهی سریع با نازلترین قیمت و همچنین با استفاده از قطعات اصلی هر برند انجام می دهد.

خرابی های رایج در اتو پرس شامل:

اتو پرس بوق می‌زند
اتو پرس گرم نمی‌شود
اتو پرس بخار نمی‌دهد
سیم اتو پرس پاره شده
اتو پرس روشن نمی‌شود
اتو پرس بوی بدی می‌دهد
بخار اتو پرس قطع نمی‌شود
دسته اتو پرس شکسته است
اتو پرس لباس را جمع می‌کند
پمپ بخار اتو پرس کار نمی‌کند
اتو پرسی روی لباس برق می‌اندازد
اتوی پرس روی لباس لکه می‌گذارد

خرابی های رایج در اتو بخار شامل:

اتو داغ نمی‌کند
اتو بخار نمی‌دهد
کفی اتو برق دارد
سیم اتو پاره شده
خرابی برد اتو بخار
اتو روشن نمی‌شود
اتو خاموش نمی‌شود
اتو آب اسپری نمی‌کند
اتو بخار نشتی آب دارد
اتو بیش از حد داغ می‌کند
از کف اتو رسوب خارج می‌شود
خاموش کن خودکار اتو عمل نمی‌کند
لامپ اتو روشن است، اما اتو گرم نیست
از کف اتو همراه بخار، آب هم خارج می‌شود

خرابی های رایج در مخزن دار شامل:

آب را پمپ نمی کند
از مخزن نشتی آب دارد
اتو داغ نمی‌کند
اتو بخار نمی‌دهد
کفی اتو برق دارد
سیم اتو پاره شده
خرابی برد اتو بخار
اتو روشن نمی‌شود
اتو خاموش نمی‌شود
اتو آب اسپری نمی‌کند
اتو بخار نشتی آب دارد
اتو بیش از حد داغ می‌کند
از کف اتو رسوب خارج می‌شود
خاموش کن خودکار اتو عمل نمی‌کند
لامپ اتو روشن است، اما اتو گرم نیست
از کف اتو همراه بخار، آب هم خارج می‌شود

بررسی فنی خرابی در اتو و روش های عیب یابی و تعمیرات

سوالات متداول تعمیر اتو پرس ، اتو بخار، اتو مخزن دار

تعمیر اتو پرسی که بخار نمی کند ؟
 • اگر اتو پرس بخار تولید نمی‌کند، ابتدا مخزن آب را بررسی کنید، ممکن است مخزن آب اتوپرس خالی‌شده باشد.
 • اگر مشکل از مخزن آب نبود، باید میله آب اتو پرس و فیلتر رسوب‌گیر را چک کنید.درصورتی‌که اطلاعاتی در این زمینه ندارید می‌توانید با ما تماس گرفته و برای حل مشکل اتو پرس خود اقدام کنید.
علت بوق زدن اتو پرس چیست؟

احتمالا خرابی در برد الکتریکی باعث ایجاد صدای بوق شده است . دستگاه را خاموش کنید ، استفاده در این حالت منجر به مشکلات مختلفی میشود.برای حل آن با یک تعمیر گاه اتو پرس تماس بگیرید.

چرا اتو پرس روی لباس لک می اندازد؟

پارچه و ابر اتو پرس خود را عوض کرده و رسوب‌های موجود در اتوپرس را تمیز کنید. برای انجام این اقدامات می‌توانید با ما تماس بگیرید

مشکل در خاموش و روشن کردن اتو پرس چیست؟
 • اگر نمی‌توانید اتو پرس خود را مانند گذشته خاموش و روشن کنید
 • ابتدا باید سیم متصل به پریز اتو پرس را بررسی کنید و به کابل برق اتو پرس را به‌صورت مستقیم به پریزهای موجود در اتاق‌های دیگر متصل کنید.
 • اگر مشکل اتوپرس حل نشد باید به یک تعمیرگاه مجاز اتو پرس تماس بگیرید.
 • تعمیرکار اتو پرس برای حل این مشکل دکمه‌های موجود در اتو پرس شما را بازید و در صورت وجود مشکل و خراب شدن آن‌ها را تعویض می‌کند.
چرا اتو پرس بخار نمی کند؟
 • دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند باید در هفته یکبار استفاده شوند.
 • آب مخزن را بررسی کنید
 • درجه حرارت را تنظیم کنید
 • بعضی از مدل های اتو پرس دارای یک فیلتر حاوی رزین می باشند که کار آن گرفتن مقداری از سختی آب مخزن دستگاه می باشد. چنانچه این فیلتر در هر صورت به مشکل بخورد، دستگاه هیچ بخاری تولید نخواهد کرد.
 • در بعضی موارد دیده شده که منبع و فیلتر درست در جای خود قرار نگرفته است که همین عامل موجب بخار نکردن اتو پرس می شود. توصیه می شود بعد از ریختن آب در مخزن، فیلتر و مخزن آب اتو پرس را به شکل صحیح در جای خود قرار دهید.

جهت تعمیر انواع اتو پرس ، اتو مخزن دار و اتو بخار خود همین الان با ما تماس بگیرید

6 دیدگاه

 • سلام . ی مدتیه اتویی که دارم باعث لک و رد انداختن روی لباس میشه ، کفشم تمیز کردم ولی فایده نداشت . چکار باید کنم ؟

  • سلام و درود خدمت شما
   ابتدا تنظیم دمای اتو را بررسی کنید و زیرا بالا بودن دما باعث وجود این مشکل می شود و حالت برق انداختن روی لباس می شود ولی اگر با تمیز کردن کف اتو و کنترل درجه دما ی مناسب با پارچه برطرف نشد حتما توسط متخصص تعمیر اتو باید ترموستات دستگاه بررسی شده و ایراد اتو برطرف شود.

 • سلام وقت بخیر
  سوالی داشتم عکس لباس هنگام اتو‌کردن روی صفحه اتو افتاده هر بار که می‌خوام اتو کنم تکه های اون عکس رو‌لباس ها میفته باید چیکار کنم؟؟؟

  • سلام و درود خدمت شما
   شما میتوانید وقتی دستگاه روشن است و صفحه اتو داغ می باشد با دستمالی مرطوب به سرکه روی صفحه بکشید تا تمیز شود ولی احتمالا به طور کامل از بین نرود سعی کنید با همین روش صفحه اتو را تمیز کنید . بهترین روش برای رفع این مشکل تعویض صفحه تفلون می باشد که هزینه نسبتا بالایی دارد در هر صورت اگر نیاز به تعویض صفحه داشتید می توانید از متخصصین کیان سرویس در این زمینه کمک بگیرید.

 • اتو پرس ما در هنگام استفاده بدنه ش برق داره میشه راهنمایی کنید که آیا نیاز به تعمیر دارد؟

  • اگر هنگام استفاده از اتو زیر پای شما فرش و یا بدون کفش باشید باعث این مشکل میشود سعی کنید هنگام استفاده حتما از صندل یا کفش استفاده کنید . اگر مشکل ادامه دار بود حتما از متخصصین تعمیر برای رفع مشکل کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *