تعمیر چای ساز تفال

تعمیر چای ساز تفال


چای یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در ایران و خاورمیانه میباشد؛ کمتر کسی را در ایران پیدا می‌کنید که عاشق نوشیدن یک فنجان چای خوش‌طعم نباشد. از آنجاییکه دم کردن چای زمان زیادی میبرد تا آب به جوش بیاید و ما بتوانیم چای دم کنیم, کتری ها و سماورها جای خود را به چای ساز ها داده اند. بزرگترین مزیت چای ساز این است که آب را در زمان کمتری به جوش میرساند. بسیاری بر این عقیده اند که چای در کتری و سماور بسیار خوش طعم تر از چای ساز میباشد اما با کمک چای ساز نیز میتوان یک چای خوش طعم دم کرد که این مسئله به نوع چای ساز و جنس قوری آن بستگی دارد.

چای ساز ها به دو دسته ی کلی تقسیم میشود : دم آور و استند دار

در اینجا به مزیت ها و معایب هر دو میپردازیم تا شما بتوانید براساس نیاز و سلیقه ی خود بهترین چای ساز را از بهترین برند چای ساز برای منزل و محل کار خود تهیه کنید.

1-دم آور

بهترین نوع چای ساز دم آور میباشد که در این نوع چای ساز قوری بر روی کتری قرار میگیرد و چای با حرارت بخار کتری به آرامی دم میکشد مانند زمانی که با کتری قوری یا سماور چای دم میکشد به همین خاطر چای عطر و بوی بهتری خواهد داشت. اگر چای‌خور حرفه‌ای هستید و تفاوت عطر چای دم‌کشیده‌ روی سماور و چای‌ساز برایتان محسوس است، پیشنهاد می‌کنیم سراغ این دسته از چای‌سازها بروید.

تعمیر چای ساز فلر

2-چای ساز های دارای استند

در طراحی این دسته از چای سازها یک استند به کار برده شده است که کتری و قوری به طور جداگانه ای روی آن قرار میگیرند و با المنت گرم میشود که باعث دم کشیدن چای میشود. در این نوع چای ساز اگر قوری مدت زیادی روی استند بماند رنگ و طعم چای تغییر میکند. از این رو مدل های جدید چای ساز تایمردار هستند. مدل های تایمردار هر چند دقیقه یکبار خاموش میشود تا رنگ و طعم چای تغییر نکند به همین خاطر چای یخ میکند. تنها مزیت این چای ساز ها طراحی زیبای آن میباشد. مردم این طراحی را بیشتر دوست دارند. در واقع کیفیت چای در چای ساز دم اور خیلی بهتر است.

امروزه برندها و مدل های مختلف در بازار بسیار زیاد شده است که شما را در انتخاب چای ساز دچار سردر گمی میکند. این باعث میشود شما بر اساس ظاهر و قیمت انتخاب کنید. با مطالعه ی این مطالب شما میتوانید خرید بهتری داشته باشید.ما میخواهیم شما بتوانید با کمترین هزینه بهترین را انتخاب کنید. که علاوه بر کیفیت بالا , عمر بیشتری نیز داشته باشد که از نظر اقتصادی برای شما قابل توجیح باشد. همانطور که میدانید تنوع بسیاری از چای ساز ها در بازار موجود میباشد که ظاهر زیبا اما کیفیت پایینی دارند که با عملکرد ضعیف و مصرف انرژی بالا , عمر کوتاهی دارند.

تعمیر چای ساز بلک اند دکر

بهترین برند چای ساز

از بهترین برند های چای ساز میتوان به ترتیب از بوش, فیلیپس, فلر و تفال نام برد.

بررسی چای ساز

  • جنس کتری برقی

یکی از موارد مهم در انتخاب چای ساز جنس بدنه ی کتری میباشد که خیلی ها به آن از جنبه ی زیبایی نگاه میکنند.جنس بدنه میتواند از پلاستیک , شیشه و یا استیل باشد که در کیفیت آب و در نهایت کیفیت چای و دمنوش تاثیر مستقیم دارد. بسیاری از افرادی که از چای ساز استفاده میکنند با لایه ای که بر روی آب بسته میشود مشکل دارند و این به خاطر کتری های شیشه ای و پلاستیکی میباشد که آهک و مواد معدنی در آب به آنها جذب نمی شوند و طعم و رنگ آب را تغییر میدهد. شما باید بعد از هر بار استفاده کتری را شسته و دوباره از آن استفاده کنید. در کل بهترین جنس کتری برقی استیل میباشد که آب را با کیفیت بالاتری به جوش رسانده و چای خوش طعم تری به شما میدهد.

  • جنس قوری

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب چای ساز, جنس قوری میباشد که در طعم و رنگ چای و یا دمنوش تاثیر مستقیمی دارد. جنس قوری میتواند از پیرکس, چینی و یا استیل باشد. قوری های چینی و پیرکس بهترین کیفیت چای را به ما میدهند. قوری های استیل زیباتر هستند و چون شکسته نمیشوند, عمر بیشتری دارند اما خیلی زود چای را سیاه کرده و باعث تغییر طعم آن میشود. پس اگر به دنبال رنگ و طعم بهتری در چای هستید, چای سازی را انتخاب کنید که قوری چینی یا پیرکس داشته باشد. متاسفانه هیچکدام از برندهای خوب, قوری چینی ندارند اما کیفیت پیرکس به چینی بسیار نزدیک میباشد.

  • قطع کن خودکار

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب چای ساز , قطع کن خودکار میباشد. این سیستم در کتری های برقی باعث میشود بلافاصله بعد از به جوش آمدن آب, کتری در حالت گرم نگه دارنده قرار بگیرد. این سیستم دو مزیت دارد اول اینکه مصرف انرژی را پایین می آورد دوم اینکه چای با دمای ملایم بخار کتری دم میکشد. و با تمام شدن آب کتری به طور اتوماتیک خاموش میشود و از آسیب رسیدن به کتری جلوگیری میشود. شاید هر برندی این سیستم قطع کن اتوماتیک را داشته باشد اما به قدری سنسور آنها ضعیف است که بعد از مدت خیلی کوتاهی خراب میشود.

  • نشانگر میزان آب

در چای ساز های که از جنس پلاستیک و یا استیل هستند میزان آب داخل کتری قابل مشاهده نیست این نشانگر ها که به شکل قسمتی شفاف هسند میزان آب را به شما نشان میدهد تا در صورت نیاز کتری را پر کنید.

  • صافی دهانه ی کتری

در قسمت دهانه ی خروجی آب از کتری, فیلتری وجود دارد که از ورود رسوبات موجود در آب کتری به لیوان ویا قوری جلوگیری میکند. این فیلتر ها هم از جنس پلاستیک هستند هم استیل که البته جنس استیل بهتر است. این فیلترها در برخی کتریها ثابت هستند اما در برند های معتبر این فیلترها متحرک هستند و بسیار مهم است که بتوان این فیلترها را درآورد و تمیز کرد.

  • پایه ی 360 درجه

داشتن پایه 360 درجه این امکان را به شما میدهد تا براحتی بتوانید کتری را در جای خود قرار دهید.

  • صافی قوری

یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب چای ساز داشتن صافی استیل در قوری میباشد که باعث میشود خاک چای و یا دمنوش در آب قوری وارد نشود و رنگ چای یا دمنوش تغییر نکند. و دقت کنید که صافی متحرک و قابل شستشو و تمیز کردن باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *